TASEV

ayakkabı sanayinin
standartlarını yükseltir

sektörel sorumluluk mesleki ve teknik eğitim akademik yaklaşımlı programlar laboratuvar desteği
Tasev Yemeni Projesi

YEMENİ PROJESİ

Anadolu’daki en önemli geleneksel ayakkabılardan biri olan Gaziantep yemenisi dünyaya açılıyor. "Gaziantep Yemenisi Ayakkabı Ustaları El Veriyor Projesi” ile doğal malzemelerden yapılan ve son derece sağlıklı olan Gaziantep yemenisinin bir dünya markası olması hedefleniyor.

İstanbul Anadolu Yakası Gaziantepliler Derneği tarafından hazırlanan proje kapsamında, TASEV’ de (Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı ) görevli eğitimciler Gaziantep’ de yemeni ustalarından, Gaziantep Yemenisinin yapılışı ve tüm inceliklerini öğrenecek ve daha sonra İstanbul’da 10 yemenici ustası yetiştirecek. Gaziantep yemenisi böylece yeniden yaygınlaşacak.

Proje Hedefleri:

  • Milli Kültür ve Medeniyet Değerlerimizin Katılımcı Gençlerimize Aktarılması
  • Milli Kültürümüzü Yaşama, Yaşatma ve Geliştirme Bilincinin Katılımcı Gençlerimize Aşılanması
  • Gaziantep Yemenicilik Ustaları Tarafından Yeni Ustalar Yetiştirilmesinin Sağlanması
  • Gaziantep Yemenilerinin Tüm Türkiye Çapında Lanse Edilmesinin Sağlanması
  • Gaziantep Yemenisini Bir Dünya Markası Olarak Tanıtmak İçin Fikirler Oluşturulması
Tasev Yemeni Projesi
Tasev Shoe Man

SHOE MAN

TASEV’in, Avrupa ayakkabı sektöründe geleceğin yöneticilerini yetiştirmek üzere AB Erasmus Plus kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı’ndan onaylı projesi olan Shoeman 2018 yılında başlatıldı.

Küresel platformda, ayakkabı endüstrisinin teknolojik ve yeni metodolojilere uygun gelişmesine paralel, yeni nesil yöneticiler yetiştirme programı Shoeman’in hedefleri ediyoruz.  https://www.facebook.com/Shoem..

Devamı...

AYARGEM AYAKKABICILIK EĞİTİM ENSTİTÜSÜ

MEDA, sektördeki eğitimci açığını gidermek üzere AB, KOSGEB ve MEB ortaklığı ile 2002 yılında geliştirilmiş bir eğitimcilerin eğitimi projesidir.

Proje kapsamında eğitim alarak sektöre kazandırılan yeni eğitimciler Okul ve Vakıf bünyesinde eğitim vermeye başlamışlardır.

Projesinin süresi tamamlanıp Avrupa Birliği ayrıldıktan sonra TASEV, KOSGEB ve MEB arasında 9 Mayıs 2007 tarihinde imzalanan işbirliği protokolü ile Enstitü’nün adı AYARGEM olarak değiştirilmiştir. 06 Ağustos 2009 tarihinde KOSGEB ile TASEV arasında imzalanan protokol doğrultusunda; AYARGEM’ de bulunan makine ve teçhizatın kullanım hakkı 20 yıllığına TASEV’ e verilmiştir.

Tasev Ayargem
Tasev Ayakkabı Bank

AYAKKABI BANK

Proje ihtiyaç sahiplerine ayakkabı bağışı yapmak üzere 2011 yılında başlatılmıştır. İlk olarak İlk sektörün desteğiyle temin edilen malzemeler ile 20.000 çift ayakkabı, Ziylan A.Ş’ de üretilerek ihtiyacı olanlara bağışlanmıştır. Proje kapsamında bugüne kadar toplam 42.181 çift ayakkabı bağışı yapılmıştır.BURSLAR

Sektörün çağdaş, sorumluluk sahibi, çevreye ve insana saygılı, ülkesine faydalı, eğitimli bireylerle gelişeceği ilkesi ile maddi imkanı sınırlı olan gençler için burs vermektedir.

Tasev Burslar