TASEV

ayakkabı sanayinin
standartlarını yükseltir

sektörel sorumluluk mesleki ve teknik eğitim akademik yaklaşımlı programlar laboratuvar desteği

ÖZBEKİSTAN UZCHARMSANOAT DERNEĞİ ZİYARETİ

TASEV Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Polat, AYSAD Yönetim Kurulu Başkanı Sait Salıcı ve AYSAF Fuarı Proje Koordinatörü Ahmet Taner Özer, 17 Ekim 2023 günü Özbekistan Cumhuriyeti Uzcharmsanoat Derneği’nin davetlisi olarak Özbekistan’a gitti.

Dernek Başkanı Fakhriddin A. Boboev ve Dış İlişkiler, Pazarlama ve Fuar Koordinatörü Farrukh Yokupjanov ile yapılan toplantıda Türkiye Ayakkabı ve Ayakkabı Yan Sanayi Sektörü, AYSAF Fuarı, TASEV Vakfı ve TASEV Ayakkabı ve Saraciye MTAL’in faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Toplantı sonucunda dernek yetkilileri ile beraber yürütülebilecek çalışmalar hakkında bilgi alışverişi yapılarak yerinde incelemeler yapılmak üzere Türkiye’ye davet edildi.

Bugün, Uzcharmsanoat Derneği’nin düzenlediği 15. ’UzCharmExpo-Eurasia-2023’ Uluslararası Deri, Ayakkabı, Kürk, Yün ve Yerel Ürünler Fuarı açılışına katılan ekibe fuar hakkında bilgi verildi. Görüşmeler yarın düzenlenecek konferansla devam edecek.

Verimli geçen görüşmeler ve misafirperverlikleri için Uzcharmsanoat Derneği Başkanı Fakhriddin A. Boboev ve dernek yetkililerine teşekkür ederiz.