TASEV

ayakkabı sanayinin
standartlarını yükseltir

sektörel sorumluluk mesleki ve teknik eğitim akademik yaklaşımlı programlar laboratuvar desteği
Tasev Shoe Man

SHOE MAN

TASEV’in, Avrupa ayakkabı sektöründe geleceğin yöneticilerini yetiştirmek üzere AB Erasmus Plus kapsamında Türkiye Ulusal Ajansı’ndan onaylı projesi olan Shoeman 2018 yılında başlatıldı.

Küresel platformda, ayakkabı endüstrisinin teknolojik ve yeni metodolojilere uygun gelişmesine paralel, yeni nesil yöneticiler yetiştirme programı Shoeman’in hedefleri ediyoruz.  https://www.facebook.com/Shoem..

Devamı...

AYARGEM AYAKKABICILIK EĞİTİM ENSTİTÜSÜ

MEDA, sektördeki eğitimci açığını gidermek üzere AB, KOSGEB ve MEB ortaklığı ile 2002 yılında geliştirilmiş bir eğitimcilerin eğitimi projesidir.

Proje kapsamında eğitim alarak sektöre kazandırılan yeni eğitimciler Okul ve Vakıf bünyesinde eğitim vermeye başlamışlardır.

Projesinin süresi tamamlanıp Avrupa Birliği ayrıldıktan sonra TASEV, KOSGEB ve MEB arasında 9 Mayıs 2007 tarihinde imzalanan işbirliği protokolü ile Enstitü’nün adı AYARGEM olarak değiştirilmiştir. 06 Ağustos 2009 tarihinde KOSGEB ile TASEV arasında imzalanan protokol doğrultusunda; AYARGEM’ de bulunan makine ve teçhizatın kullanım hakkı 20 yıllığına TASEV’ e verilmiştir.

Tasev Ayargem
Tasev Ayakkabı Bank

AYAKKABI BANK

Proje ihtiyaç sahiplerine ayakkabı bağışı yapmak üzere 2011 yılında başlatılmıştır. İlk olarak İlk sektörün desteğiyle temin edilen malzemeler ile 20.000 çift ayakkabı, Ziylan A.Ş’ de üretilerek ihtiyacı olanlara bağışlanmıştır. Proje kapsamında bugüne kadar toplam 42.181 çift ayakkabı bağışı yapılmıştır.


BURSLAR

Sektörün çağdaş, sorumluluk sahibi, çevreye ve insana saygılı, ülkesine faydalı, eğitimli bireylerle gelişeceği ilkesi ile maddi imkanı sınırlı olan gençler için burs vermektedir.

Tasev Burslar